صفحه اصلی
کتاب اصول سیستم اتصال زمین در شبکه های توزیع منتشر شد
  • 659 بازدید

کتاب "اصول سیستم اتصال زمین در شبکه های توزیع" تالیف دکتر رضا محمدی، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق کنترل و قدرت  دانشگاه شهید بهشتی؛ توسط انتشارات جهاد دانشگاهی صنعتی امیرکبیر در 440 صفحه به چاپ رسید.

 

کتاب حاضر با هدف ارائه اصول جامع و کامل در خصوص طراحی، اجرا و نظارت و بازرسی‌های دوره‌ای سیستم زمین شبکه‌های توزیع توسط مؤلفان به رشته تحریر درآمده است. در تألیف این کتاب سعی بر آن بوده است که اصول و روش‌های سیستم زمین مبتنی بر آخرین استانداردهای بین‌المللی برای ایجاد سیستم اتصال زمین در تأسیسات شبکه توزیع نیرو شامل شبکه‌های فشار متوسط تغذیه پست‌های برق، تأسیسات و تجهیزات پست‌های برق، شبکه‌های فشارضعیف توزیع اعم از برق‌رسانی به مشترکین و روشنایی معابر، تأمین ایمنی در بهره‌برداری، نگهداری و انجام عملیات بر روی خطوط، تجهیزات و تأسیسات شبکه توزیع نیروی برق شرح داده شود.

شایان ذکر است، دستورالعمل سیستم اتصال زمین شبکه های توزیع (توانیر) در قالب قرارداد پروژه تحقیقاتی با دانشگاه شهید بهشتی (مجری پروژه: دکتر رضا محمدی 1400)  با همکاری کارگروه و کمیته سیستم زمین توانیر تدوین و در شهریور 1402 ابلاغ شده است. به موازات این دستورالعمل، راهنمای کامل آن تحت عنوان کتاب "اصول سیستم اتصال زمین در شبکه های توزیع" تالیف و منتشر شد.

 

دریافت اطلاعات کتاب: epmlab.ir

افزودن نظرات